pisanie prac doktorskich i lista filadelfijska

Pisanie prac doktorskich to już dla nikogo nie przelewki. Taki tytuł naukowy świadczy o wysokim wykształceniu i umiejętnościach zdobytych przez wiele lat nauki i poświadczone obroną pracy dyplomowej. Osoba, która sięga po taki tytuł musi liczyć się, że pisanie pracy doktorskiej będzie wiązało się nie tylko z poświęceniem dużej ilości czasu, jak i zaangażowaniem i ciężka pracą. O czym należy przede wszystkim pamiętać i z czego korzystać.

Ktoś kto sięga po tytuł doktorski musi liczyć się z tym, że napisane praca jest na jak najwyższym poziomie i zawiera wszystkie potrzebne elementy. Musi on korzystać z wielu źródeł i materiałów, nie zamykając się również na te pochodzące z innych krajów. Liczy się wnikliwa analiza, badania poparte faktami, jak i poprawne sformułowanie wniosków.

Nie trzeba chyba wspominać, że napisana praca doktorska cechować się musi nienagannym językiem, jak i zachowaniem wszystkich podstawowych form. Powinna również być przejrzysta i zawierać różnego rodzaju ankiety, tabele i wykresy, jeśli nasz temat tego wymaga. Pisanie prac doktorskich nie powinno obejść się bez zapoznania z listą filadelfijską. Zawiera ona wszystkie tytuły czasopism, które zostały ocenione i są uwzględniane przez bazy ISI.